Sentetik (Fiber/Kanekalon) Peruklar nasıl yıkanır.

Sentetik (Fiber/Kanekalon) Peruklar nasıl yıkanır.

Sentetik (Fiber/Kanekalon) Peruklar nasıl yıkanır.

Sentetik (Fiber/Kanekalon) Peruklar yapıları gereği çok sıcak suya uygun olmadıkları için ılık veya soğuk suda yıkanmalıdır. Aşırı sıcak su ile yıkamanın Peruğunuzda defarmasyona sebebiyet verilebileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Sentetik (Fiber/Kanekalon) Peruklarınızı soğuk suyla yada hafif ılık suyla ve normalde kullandığınız, evinizde bulunan herhangi bir şampuanla rahatlıkla yıkama yapabilirsiniz.

Peruk, postiş, çıtçıt ve diğer saç aksesuarlarınızı ne kadar sıklıkla yıkamanız gerektiği sizin tercihinize kalmıştır. Bizim sizlere önerimiz bu ürünler kendi saçlarınız gibi yağlanmayacağı için, ancak parfüm, sprey, sigara dumanı gibi kirleten unsurlara maruz kaldığını düşündüğünüzde 3-5 günde bir yıkamanız uygun olacaktır.

Yıkama için herhangi özel bir şampuan aramanıza ve alıp kullanmanıza gerek yoktur, günlük olarak evinizde herzaman kullandığınız şampuanla yıkayıp, ovcalayıp zarar vermeden normal olarak kurutmaya bıraktığınızda peruğunuz kendi orjinal modeline geri dönecek ilk halini alacaktır. Sentetik (Fiber/Kanekalon) Peruklarınızı yıkamak ve temizlemek için başka herhangi bir özel işleme tabi tutmanıza gerek yoktur.

WhatsApp Destek