Sentetik (Fiber, Kanekalon) Peruklar için Bakım Talimatı

Sentetik (Fiber, Kanekalon) Peruklar için Bakım Talimatı

Sentetik (Fiber, Kanekalon) Peruklar için Bakım Talimatı

Sentetik (Fiber, Kanekalon) Peruğunuzu yıkamaya başlamadan önce Peruğunuzda bir karışıklık, düğümlenme oluşmuşsa bunu parmaklarınızla veya geniş dişli bir tarak yardımıyla çözünüz. Yaklaşık iki litre kadar soğuk suya bir tatlı kaşığı kadar şampuan ekleyerek Peruğunuz için yıkama suyunu hazırlayınız. Hazırlamış olduğunuz bu suyun içerisine Peruğunuzu koyarak 5 dakika kadar bekletin. Sonrasında Peruğunuzu suyun içinde yavaşça ileri geri, yukarı aşağı hareketlerle yıkayınız.

Yıkama işlemi bittikten sonra yine soğuk suda olmak üzere peruğunuzu durulayınız. Fazla suyu almak için peruğunuzu bir havlunun içine koyabilir, yumuşak hareketlerle kurulayabilirsiniz, lakin sıkıştırıp ovcalamayın. Tüm bu işlemlerden sonra peruğunuzu kurumak üzere peruk askısına asıp kurumaya bırakınız.

Peruğunuzu yıkama işlemini genel kabul görmüş tavsiye olarak, kullanımınıza göre değişmekle beraber yaklaşık 7 kullanım veya iki hafta aralıklarla tekrarlayabilirsiniz. Sentetik (Fiber, Kanekalon) Peruğunuzu yıkarken sıcak su kullanmayınız.

WhatsApp Destek