Saç kaynak uygulama çeşitleri nelerdir.

Saç kaynak uygulama çeşitleri nelerdir.

Saç kaynak uygulama çeşitleri nelerdir.

Şu anda Dünya’da geçerli olan 5 çeşit saç kaynağı çeşidi mevcuttur. İlk önce çıkan ve kullanılmaya başlayan kaynak türü silikon kaynaktır. İnşaat ve cam sektöründe kullanılan silikonun saçlarda kullanmak üzere geliştirilen bir türüdür, ısıtılarak ve saç diplerine yarım santim yakınlıkta tutturularak uygulanmaktadır. Diğer bir kaynak saç çeşidi ise keratin kaynaktır. Keratin saçın ana yapısını oluşturan madde olduğu için saça en uygun kaynak türlerindendir. Gerek renk uyumu, gerek kullanılışlılık ve sağlamlık açısından da en kullanışlı kaynak çeşidi olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Şu anda Dünya üzerinde en çok uygulanan, pratik, hızlı, en çabuk sonuçalınabilinen saç kaynak çeşidi de halkalı kaynaktır. Saçlara hiç bir zarar vermeden sökülüp takılabilirler. Hızlı takılıp ve sökülebilme özelliğine sahiptirler.

Geniş tutamlar halinde yapılan poliüretan kaynaklar kullanımı zor ve meşakkatli olduğu için pek fazla rağbet görmemektedir. Birde özellikle Güney Amerika ülkelerinde kullanılan örgülü kaynak çeşidi bulunmaktadır. Saç diplerinde yapılan bir örgüye iplerle dikilmiş saç tutamları dikilerek tutturulur, kullanım süresi bir hafta kadar kısa süreli olabildiği için buda çok fazla tutulan bir kaynak çeşidi değildir.

Sonuç olarak Dünya’da en çok rağbet görüp uygulanan saç kaynağı çeşitleri Halkalı Kaynak ve Keratin Kaynaktır diyebiliriz.

WhatsApp Destek