Kaynak saç bakımı ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler.

Kaynak saç bakımı ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler.

Kaynak saç bakımı ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler.

Kaynak yapılan saçın yapılan kaynağın çeşidine göre bakımı da en az yapılış şekli kadar önem arz etmektedir. Kaynak saçlar mükemmel doğal bir görüntü sunarlar lakin en dipten taranamamaktadır, saç ile bağlantılarını sağlayan minik aparatlardan dolayı dipten birkaç santim mesafeden itibaren saçları taramak mümkündür.

Uygulanan saç kaynağı slikon kaynak ise çok aşırı sıcaklıkta fön yapılmaması gerekir. Keratin veya halkalı kaynak ile yapılan kaynaklarda böyle bir gereksinim bulunmamaktadır. Kaynak saç yapıldıktan sonra yaklaşık 15 günde bir kuaförünüze gidip bir fön ve bakım yaptırılması kendi saçlarımızın diplere dolaşmasını engellemek, saçınızın sağlığı ve güzel görünümü açısından tavsiye edilir.

Normalde insan saçı yaklaşık olarak beş, altı yıl kadar yaşar ve sonrasında dökülür, dökülen bu saçlar yaptırdığınız kaynakların içinde kalıp kaynağın diplerine dolaşarak kaynağın görüntüsünü bozabilir ve ömrünü de kısaltabilir. Genel kabul edilmiş tavsiye olarak ideal kaynak uygulaması üç, dört ay kadar kullanılmalı ve sonrasında kullanılmaya devam edilmek isteniyorsa tekrar uygulanmalıdır.

Kaynak saç renk ve modellerimiz aşağıda listelenmiştir